Kąpieliska w Opolu

Dział: Opole
Kąpielisko Bolko Kąpielisko Bolko

W Opolu, niegdyś silnym ośrodku przemysłu mineralnego, pozostało kilka wyrobisk zalanych wodą, zwanych kamionkami. Trzy z nich zostały zagospodarowane jako kąpieliska:

Kamionka Bolko (wyrobisko marglu dla cementowni "Bolko", ). Adaptowane na kąpielisko w 2010 roku, leży nie na wyspie Bolko, a naprzeciwko, po prawej stronie Odry, nieco powyżej wyspy, przy trasie na Krapkowice, około 2 km od centrum. Są tu tarasy do opalania, plac zabaw, boiska, zjeżdżalnie wodne, duża plaża, budynek zaplecza sanitarnego, oraz, przede wszystkim, ratownicy. wstęp bezpłatny


Kamionka Silesia (od nieistniejącej już dziś cementowni "Silesia") - na północnym krańcu miasta (ok 3 km od centrum), przy skrzyżowaniu ulic Luboszyckiej i Kępskiej (nieznającym miasta najłatwiej dojechać od strony obwodnicy północnej). Woda tu głęboka i zimna ale za to czysta.

Kamionka na Malinie: wyrobisko po wydobyciu żwiru, około 5 km od centrum w stronę południowo- wschodnią (należy zwrócić uwagę żeby nie trafić na osiedle Malinka, parę kilometrów obok). Najlepszy dojazd i główna plaża od ulicy Olimpijskiej. Plaża i brodzik dla dzieci.

Poza tym są w Opolu baseny prowadzone przez Mosir (www.mosir.opole.pl). Wstęp płatny.

Basen Błękitna Fala, a w zasadzie zespół trzech odkrytych basenów (w tym jeden o długości 50 m) przy Placu Róż (obok stadionu "Odry" dojazd z centrum ulicą Oleską)

Baseny mają podgrzewaną wodę, znajdują się przy nich trzy zjeżdżalnie (jedna 50 metrowa), boisko do gry w siatkówkę, brodzik i basenik dla małych dzieci.

Kryta pływalnia "Akwarium" w Śródmieściu, przy ul. Ozimskiej 48: basen sportowy o wymiarach 25m x 12,5m, zjeżdżalnia wodna (35 m), wanna do hydromasażu oraz sauna fińska. W mniejszym basenie (12m x 6m), odbywają się zajęcia rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych, pływanie korekcyjne, nauka pływania dla dzieci.

Artykuły powiązane

Więcej w tej kategorii: « Opole